czerw.10

Uzależnienie od hazardu

dodano: 10 czerwca 2016 przez colorfood


 Jak leczyć uzależnienie od hazardu?

 

Największym problemem w leczeniu uzależnień jest samo rozpoznanie i dostrzeżenie problemu przez samego uzależnionego. Pierwszym objawem jest to, że korzystanie z usług hazardowych łączy się jednocześnie ze zmianami chorobowymi. Już na tym etapie warto zwrócić się o pomoc do specjalisty w leczeniu hazardu. Na kolejne stadium leczenia, w przypadku zaawansowanego poziomu nałogu, składa się otwarta lub zamknięta terapia w specjalnych ośrodkach leczenia uzależnień. Niekiedy jednak, gdy uzależnienie nie rozwinęło się, nie rzutuje na życie społeczne lub stan zdrowia fizycznego, wystarczy jedynie wizyta u terapeuty uzależnień lub porada psychologa.

Leczenie uzależnienia w cięższych przypadkach?

 Leczenie kliniczne jest wymagane, gdy, nałóg osiągnął bardzo zaawansowane stadium, a uzależnienie wpływa na stosunki rodzinne i stan finansowy. Bywa tak, że skłonności do hazardu wynikają nie z uzależnienia, a są tak naprawdę reakcją człowieka na skrajne sytuacje takie jak np. stres. W takich przypadkach, chory zazwyczaj zostaje skierowany do kliniki, która specjalizuje się leczeniem, analizą choroby uzależnienia od hazardu, posiadając oddział psychosomatyczny. W niektórych przypadkach, uzależnienie od hazardu łączy się również z innymi nałogami takimi jak alkoholizm, niestety leczenie wymaga umieszczenie chorego w szpitalu psychiatrycznym. Jednak są to pojedyncze elementy kuracji odwykowej, ważne jest jednak by chory złożył deklarację zaprzestania gry hazardowej. Jednakże, takie działanie podkreśla problem, potrzebę powrotu do nałogu, bez względu na konsekwencje. W samej terapii najważniejsze jest odnalezienie właściwych podstaw uzależnienia oraz uświadomienie choremu konsekwencji, ostatecznie tworząc optymalny plan działania. Ogromną rolę odgrywa tu dążenie do osiągnięcia równowagi emocjonalnej, psychicznej i społecznej. Biorąc pod uwagę ten ostatni aspekt, w leczeniu tego typu uzależnień sprawdza się terapia uzależnień prowadzona w formie zbiorowej.


photo
leczenie hazardu: Gry w salonach to szybka droga do uzależnienia od hazardu. Zdjęcie pochodzi z notki Uzależnienie od hazardu


Dodaj do:


Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Odpowiedzi moga dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Nie ma jeszcze komentarzy - wyraź swoją opinię jako pierwszy